JIH - OLO
30.4.2018
CEB - PLZ
11.12.2017 | Dominik Rejthar

Hráč kola Matěj Votava: Začalo mi to konečně padat a zrovna skončila podzimní část

V loňské sezoně ještě hrál v B třídě a nyní se stal v podzimní části už podruhé hráčem kola Juniorské ligy. Řeč je o dvacetiletém útočníkovi Zlína Matěji Votavovi, který chytil na konci podzimu parádní formu a pravidelným přísunem branek pomáhal svému mužstvu k vítězstvím. V posledním kolem letošního kalendářního roku vstřelila naděje Fastavu dvě branky do sítě Brna, které Zlínští udolali po tuhém boji poměrem 4:2.

V posledním podzimním kole jste dokázali otočit zápas v Brně a přivezli jste do Zlína všechny body. Jak těžce se rodilo vítězství v duelu, v němž jste museli dvakrát dotahovat jednogólovou ztrátu?
Utkání jsme začali dobře a v prvním poločase jsme drželi balon a snažili se útočit. Bohužel jsme zapomněli na zadní vrátka a soupeř z brejku dvakrát udeřil. Ale díky tomu, že jsme měli míč častěji, jsme se čím dál víc dostávali do šancí, dokázali jsme dvakrát srovnat, a dokonce jsme nakonec vyhráli první poločas.

Klub: FC Fastav Zlín
Narozen: 21.11.1997

Vstřelili jste dvě branky těsně před koncem první části. Myslíte si, že to byl ten moment, kdy se utkání lámalo ve váš prospěch?
Brno chtělo první půli už dohrát a za stavu 2:1 se zatáhlo. To byla podle mě chyba a my jsme utkání otočili. Dařilo se nám v koncovce a po změně stran jsme přidali ještě jednu branku, která nás uklidnila.

Ke třem bodům jste pomohl dvěma brankami. Vzpomenete si ještě, po jakých akcích padly?
První gól jsem dal po dobrém presinku našeho týmu, kdy soupeř odevzdal míč Mlýnkovi, který mi nahrál mezi stopery, a já jsem střelou na zadní tyč překonal gólmana. Druhá branka padla po parádní akci Robči (Robert Bartolomeu – pozn. red.) a Dimy (Dima Zhykol – pozn. red.), kteří si poradili u lajny a Dima mi nahrával pod sebe. Já jsem si míč zpracoval a druhým dotekem jsem vystřelil pod ruku brankáře.

Ke konci soutěže jste chytil parádní formu, když jste ve třech posledních zápasech vstřelil čtyři branky. Nemrzí vás, že skončila podzimní část?
No začalo mi to tam konečně padat (smích). Jen jak říkáte, je škoda, že podzim končí.

Čím to podle vás je, že jste si nyní střelecky chytil, když už není zrovna venku příliš fotbalové počasí?
Hlavně díky spoluhráčům jsem v posledních utkáních dával tolik branek. Dostávám se častěji do zakončení a jako útočník se snažím šance proměňovat.

Na svém kontě máte aktuálně šest přesný zásahů. Jak jste spokojený s tímto číslem?
Na začátku sezony jsem si řekl, že když dám aspoň jeden, tak budu šťastný (smích). Jsem velice rád, že jich je nakonec šest. Pomohl jsem tím více našemu týmu k zisku bodů.

Máte nějakou metu, na níž byste chtěl během jarní sezony dosáhnout?
Přál bych si, abychom se dostali do nadstavby. Samozřejmě každý útočník je rád, pokud dá co nejvíce branek (úsměv).

Na podzim se celkově dařilo celému týmu. Zlín má na kontě 27 bodů a nachází se na druhém místě s dvoubodovou ztrátou za vedoucí Karvinou. Panuje v klubu spokojenost s dosavadním výsledkem?
Jsme klidnější, že přezimujeme na druhém místě. Máme tím dobrou výchozí pozici před zbylými zápasy, v nichž se rozhodne, kdo půjde do nadstavbové skupiny o titul.

Nyní vám začíná zimní přestávka. Před dvěma měsíci jste zmínil, že přece jenom jste trochu před tím bojoval s váhou. Těšíte se, že si odpočinete a budete i moci trochu zhřešit?
Pauzu určitě uvítám, a i to cukroví (smích). Musím ale makat, i když bude přestávka, mám co dohánět, skoro pět let jsem odpočíval.

9.2.Junioři ve FNL: Chmiel zamířil do Vítkovic, Mareček a Březina na testech ve Vlašimi
22.1.Juniorské týmy mají za sebou první přípravné zápasy
8.1.Šup, Bucha či Miker. Kteří junioři zamířili na zimní přípravu do áčka?
4.1.K titulu krále střelců vede ještě dlouhá cesta, ví nejlepší podzimní střelec Dominik Šup
4.12.Sparta si na závěr podzimu zastřílela proti Českým Budějovicím

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.