29.5.2017
JAB - KAR
16.4.2017 | Daniel Kinc

České Budějovice po dvou porážkách naplno bodovaly! Otočily duel proti Teplicím

DUBÍ – Dynamo přerušilo dva zápasy trvající sérii bez porážky a v 24. kole Juniorské ligy slavilo vítězství. Úvodní poločasu duelu s Teplicemi gól nenabídl, v tom druhém se pak krátce po zahájení radovali z vedoucího gólu Severočeši. Jihočeši ovšem duel otočili díky dvěma gólům střídajícího Fišera a odvezli si nakonec plný počet bodů.

24.kolo  •  ne 16.4.2017  •  13:00
FK Teplice
1:2
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 0:0
FK Teplice: Plachý – Schettl, Tesař, Zeman, Žitný, Martirosyan (82. Šilhan), Hasil, Šup (90+1. Kotrba), Král, Kodeš, Richter.
SK Dynamo Č. Budějovice: Coufal – Jenne, Havel, Tomášek, Kubata (61. Rauscher), Bálek, Kouadio (59. Fišer), Škoda, Blažek, Krejčí, Vlk (83. Smetana).
Branky: 54. Richter – 63. a 74. Fišer. Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Šimáček. ŽK: Kodeš – Smetana. Diváci: 100.

Úvod utkání patřil domácím fotbalistům, kteří byli zprvu hodně aktivní, vybojovali si několik rohových kopů, ale profitovat z nich nedokázali. Budějovice postupem času vyrovnaly hru a hrozily zejména z rychlých brejků po křídlech, nicméně žádný z nich se jim v úvodní branku klání přetavit nepodařil.

Oba celky v prvním poločase drželi brankáři, kteří dobře vyhodnocovali složité situace a zároveň pomáhali svým kolegům při rozehrávce. Úvodní půle žádnou větší šanci nepřinesla, a tak oba týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas už byl bohatý na góly. Do vedení šli po deseti minutách hry domácí, když se po rohovém kopu dostal ke střele Marek Richter, jenž pohotovou ranou otevřel gólový účet celé klání a poslal domácí Teplice do vedení.

Hosté však nesložili zbraně a za deset minut bylo vyrovnáno. I když byli domácí aktivnější, tak přišel gól na druhé straně, když se ve vápně rychle zorientoval střídající Martin Fišer a povedenou střelou vyrovnal na 1:1.

Domácí ani po vyrovnání nepřestali hrát aktivně a měli více ze hry, kopali množství rohových kopů, ty jim však v zápase nešly podle představ. A tak přišel trest. Čtvrthodiny před koncem se v ojedinělém brejku Dynama dostal ke střele opět střídající Martin Fišer, který se se dvěma zásahy stal hrdinou Českých Budějovic.

Jihočeši si závěr utkání pohlídali, udrželi těsný náskok a po obratu ve druhém poločasu oslavili zisk velmi cenných tří bodů.

Mario Latocha

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý útočník je v posledních týdnech ve formě, naposledy pomohl dvěma góly k výhře Třince na hřišti Liberce 5:3.