26.9.2017
PRI - HKR
11.9.2017 | Jan Kousal

Posílený Jablonec proti Teplicím ostrouhal a doma je stále bez bodu

Rozjeté Teplice zavítaly na hřiště posledního Jablonce, který se na souboj s lídrem patřičně vyzbrojil. V zelonobílém dresu se představili i hráči ligového A-týmu. Když to ale nejde, tak to prostě nejde. Ani řada posil jabloneckým juniorům k prvnímu domácímu bodu nepomohla. Teplice zvítězily 2:1 a dál vévodí české části juniorské ligy.

7.kolo  •  po 11.9.2017  •  15:00
FK Jablonec
1:2
FK Teplice

Poločas: 1:1
FK Jablonec: Klement – Holeš, Petržilka, Diviš, Mihálik, Krištof, Jovovič, Haitl, Janetzký, Kubista M., Doležal (72. Pleštil).
FK Teplice: Němeček – Hruštinec (83. Zeman), Dressler, Vitek (12. Zárybnický), Berešík, Šimeček, Novotný, Žitný, Švejda, Šup, Hasil.
Branky: 38. Jovovič – 11. Šup, 66. Šimeček. Rozhodčí: Ginzel – Vít, Fišer. ŽK: Jovovič – Berešík. Diváci: 100.

Jablonečtí nastoupili do utkání hned s několika hráči z prvoligového A-týmu. V útoku se proháněli Mihálik s Doležalem a byl to právě Doležal, kdo se hned v úvodní minutě mohl prosadit. Na hlavě měl po centru Holeše jasný gól, ale z velmi dobré pozice minul. O chvíli později ten samý hráč pálil z otočky, jenže rozměry teplické brány Doležalovi opět nehrály do karet.

Zelenobílí byli v prvním poločase jasně aktivnější dopředu, defenziva domácího celku však jistotou zrovna neoplývala. Nejprve utekl jabloneckým bekům Šup, jeho první gólovka v zápase ale zásluhou dobrého zákroku Klementa ještě brankou neskončila. Vzápětí už se míč v síti třepotal. Haitlovu strašidelně nedůraznou malou domů ukořistil právě Dominik Šup, který obešel Klementa a do prázdné brány v poklidu skóroval.

Jablonec se oklepal až těsně před přestávkou, kdy se mu podařilo vyrovnat. Doležal sice exkluzivní pas Mihálika za gólmana Němečka nedopravil, dobíhající Vladimir Jovovič už ale předvedl potřebný důraz a míč do sítě doslova dotlačil. Krátce nato se míč ocitl v hostující síti podruhé, Diviš ho tam ale poslal z ofsajdu, a tak se šlo do kabin za remízového stavu.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Jablonec byl aktivní a Teplice naproti tomu čekaly na svou šanci. Nejblíže ke gólu měl domácí Jovovič, jehož volný přímý kop odvracel z brankové čáry Žitný.

Byl to poločas jedné vydařené akce, kterou předvedly hostující Teplice. Na konci rychlého protiútoku hráčů v modrobílé kombinaci stál Michal Šimeček, jenž usměrnil za Klementa centr z pravé strany. Právě tato branka o osudu celého utkání rozhodla. Domácí už se vzpamatovat nedokázali a k jejich závěrečnému tlaku vůbec nedošlo. Tepličtí si tak odvezli z Jablonce cenné tři body.

Daniel Černý

Rok narození: 1994

Třiadvacetiletý útočník nastoupil v dresu Příbrami proti svému bývalému klubu z Plzně a uvedl se dvěma góly. Utkání nakonec skončilo divokou remízou 4:4.