26.9.2017
PRI - HKR
11.9.2017 | Jakub Kudláč

Hradec na svou vítěznou sérii nenavázal, na Slavii remizoval

Královehradečtí votroci přijeli do hlavního města dobře naladěni, v zádech totiž měli z posledních tří kol plný počet bodů. To výkony Slavie připomínají počasí, a i možná proto po prohře a výhře přišla i remíza. Sešívaní totiž hráli s Hradcem nerozhodně 2:2.

7.kolo  •  po 11.9.2017  •  11:00
SK Slavia Praha
2:2
FC Hradec Králové

Poločas: 1:2
SK Slavia Praha: Otáhal – Drozda, Schnürer (46. Havrda), Stropek, Nabijev (81. Stehno), Sintean (71. Čvančara), Badocha (46. Lauricella A.), Kovařík, Trapanovski (8. Lauricella M.), Bucha.
FC Hradec Králové: Mach – Pajer, Miker (90. Kundrt), Chocholatý, Trávníček, Zorvan, Shejbal (68. Brokeš), Střelec (34. Vukčevič), Bexigas (77. Gjinollari), Bederka, Jukl.
Branky: 2. Vejvar, 83. Drozda – 34. Zorvan, 45. Jukl. Rozhodčí: Severýn – Flimmel, Pečenka. ŽK: Sintean, Havrda, Stropek – Střelec, Zorvan. Diváci: 100.

Úvod zápasu vyšel Pražanům skvěle. Již ve druhé minutě parádní pas za obranu zpracoval ve vápně Jan Vejvar a otevřel stav utkání. Později domácí museli nuceně střídat po zranění Trapanovskiho, jejich útočné snažení to ale nezkazilo.

V 15. minutě se dostali slávisté do přečíslení, tentokrát ale hosty zachránila branková konstrukce. Domácí tým byl nadále aktivnějším a tvořil si dost šancí, třeba jako po půl hodině hry, kdy Mach zasahoval konečky prstů. Nevyužité možnosti nakonec Slavii mrzely, ve 34. minutě totiž z ničeho nic udeřil svou střelou Filip Zorvan.

Aby toho nebylo málo, těsně před koncem poločasu šli votroci dokonce do vedení. Tentokrát skončil v síti pokus Roberta Jukla.

Sešívané tento gól na dlouho položil, naopak Hradec už nemusel nikam spěchat. Šancí tak tedy výrazně ubylo, pouze hosté navyšovali svůj počet rohovým kopů. V 82. minutě nenápadná akce Pražanů skončila faulem, po kterém se kopal přímý kop. Na jeho centr si vyskočil Libor Drozda a dokázal vyrovnat.

Hra se poté úplně překlopila. Velkou honbu domácích za třemi body zachránila v nastavení už podruhé v utkání tyč.

Daniel Černý

Rok narození: 1994

Třiadvacetiletý útočník nastoupil v dresu Příbrami proti svému bývalému klubu z Plzně a uvedl se dvěma góly. Utkání nakonec skončilo divokou remízou 4:4.