HKR - SPA
X
19.4.2017 | Dominik Jakubec

Dukla smazala dvougólovou ztrátu a proti Liberci brala bod

PRAHA – Znovu se potvrdilo, že v zápasech Dukly s Libercem padají góly. Jinak tomu totiž nebylo ani v dohrávce 24. kola, v níž pražský celek prohrával se Slovanem po úvodním dějství už 1:3. Ve druhém poločase ale Dukla zabrala a dvěma góly dokázala zápas dovést do remízového konce 3:3.

24.kolo  •  st 19.4.2017  •  13:00
FK Dukla Praha
3:3
FC Slovan Liberec

Poločas: 1:3
FK Dukla Praha: Hruška – Luong Nguyen, Brabenec, Brejcha, Lauko, Dancák, Preisler (71. Gábor), Vlček (83. Stýblo), Kozel, Šimek, Douděra.
FC Slovan Liberec: Kolář – Isah, Chlumecký, Obročník (66. Blažek), Šulc, Barac (89. Lehoczki), Kouadio (87. Vébr), Graiciar (53. Kazda), Polák, Da Silva (75. Heppner), Prokš.
Branky: 21. Brejcha, 46. Kozel, 90+1. Douděra – 17. Barac, 25. Da Silva, 42. Chlumecký. Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Kubr. ŽK: Brabenec, Šimek (DUK). Diváci: 50.

Po předchozí domácí remíze s Teplicemi byla liberecká juniorka odhodlána na hřišti Dukly zvítězit a hned od prvních minut si za svým cílem výrazně šla. V úvodu utkání byl Slovan lepší, což se po osmnácti minutách hry podařilo využít Jakubu Baracovi ke vstřelení první branky zápasu.

Dukla se však rozhodně nevzdávala a hned vzápětí se jí podařilo vyrovnat. Po povedeném úniku po pravé straně hřiště následovala prudká přihrávka do vápna, kde se osamostatnil Ondřej Brejcha a přesnou ranou nedal Kolářovi šanci zasáhnout.

Ani tentokrát se ale skóre na světelné tabuli dlouho neohřálo. Jen po čtyřech minutách se na velkém vápně chopil balonu Wesley Da Silva a propálil vybíhajícího Hrušku. Jednobrankové vedení vydrželo Slovanu do 42. minuty, kdy Martin Chlumecký mířil z přímého kopu přesně a zvýšil na 3:1.

Do druhé půle ale domácí doslova vlétli a hned v první minutě se prosadil Daniel Kozel. Liberecké juniory brzký gól evidentně zaskočil a Dukla měla rázem na hřišti převahu. Od další pohromy však Slovan zachránil brankář Ondřej Kolář. Postupem času se ale také hostující tým dostal do hry a ta se tedy znovu vyrovnala.

S přibývajícím časem se domácí snažili tlačit do útoku a srovnat se Slovanem krok, nicméně nedařilo se jim najít recept na pozornou defenzivu soupeře. Už se zdálo, že si svěřenci trenéra Čapka vedení udrží, v závěru ale přišla pro hosty pohroma.

Už v nastaveném čase se na hranici vápna protlačil po rychlém průniku k míči David Douděra a pohledným lobem zařídil vyrovnání doslova na poslední chvíli. Hned vzápětí následoval závěrečný hvizd a duel tak skončil nerozhodně 3:3.

Vojtěch Brabenec

Devatenáctiletý útočník přispěl k výhře Dukly nad Teplicema 5:3 dvěma góly a s jedenácti zásahy byl nejlepším střelcem svého mužstva a zároveň čtvrtým nejlepším v celé lize.