20.11.2017
DUK - CEB
16.4.2017 | Daniel Kinc

Jablonec rozstřílel Brno 5:1, Breda počtvrté v řadě nastřílel dva góly

JABLONEC – Ve velké formě a pohodě hraje Jablonec. Severočeši aktuálně drží šňůru pěti zápasů bez porážky, z nichž hned čtyři dovedli do vítězného konce. Naposledy si poradili s Brnem 5:1, ačkoliv jsou Moravané jedním z adeptů na zisk titulu. Daří se i Davidu Bredovi, který v utkání vstřelil dva góly, což se mu povedlo už počtvrté v řadě!

24.kolo  •  ne 16.4.2017  •  13:00
FK Jablonec
5:1
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 2:0
FK Jablonec: Bárta – Skuhravý, Kysela, Novák, Munzar, Díl, Haitl, Bulíř, Štěpánek, Breda (73. Palatický), Jelínek (84. Žemba).
FC Zbrojovka Brno: Záleský – Koláčný, Vintr M. (76. Kroutil), Rybička, Sedláček, Gáč, Vintr O., Praks, Štrombach (69. Doubravský), Buchta, Černín (82. Obůrka).
Branky: 37. a 68. Breda, 39. a 77. Bulíř, 90. Palatický – 60. Štrombach. Rozhodčí: Franěk – Vitner, Vlasjuk. ŽK: Skuhravý, Munzar – Koláčný, Černín. Diváci: 114.

Utkání začalo opatrně z obou stran, oba celky spoléhaly především na rychlé brejky. Mírně aktivnější byli s přibývajícím časem hostující fotbalisté, jenže domácí jejich křídelní akce velmi dobře pokrývali. První větší šanci si po půlhodině hry vypracovalo domácí mužstvo, když se jeden z Jabloneckých vydal po přihrávce z levé strany sám na branku, ale gólman Brna Záleský skvěle vyběhl, zmenšil střelci úhel a míč vyrazil.

Domácí poté herně srovnali se svým soupeřem krok a osm minut před poločasem se dostali do vedení. Na přesný centr z pravé strany hřiště si naběhl zcela volný David Breda, jenž si míč pohotově zpracoval, udělal poslednímu obránci rychlou kličku s naznačením střely a poté balón poslal přesně k pravé tyči.

Za další tři minuty bylo v domácím táboře ještě veseleji. Na další přesný pas z pravé strany útočné poloviny si naběhl na zadní tyč Tomáš Bulíř a prudkou ranou z voleje napálil míč přesně pod břevno, zatímco Záleský plachtil vzduchem marně.

Druhý poločas, do nějž domácí vstupovali s dvoubrankovým náskokem v zádech, začali aktivněji hosté, kteří se nakonec po hodině hry dočkali vytouženého snížení. Rohový kop jeden z hostů prodloužil na zadní tyč, kde se zjevil naprosto volný David Štrombach a z blízkosti hlavou snížil.

Hostům se najednou dýchalo o něco lépe a byli aktivnější, paradoxně však znovu inkasovali, když se ke střele dostal David Breda a nekompromisní střelou zaznamenal svůj druhý zásah v zápase, ale především vrátil Jablonci náskok o dvě branky.

Za dalších deset minut navíc domácí své vedení pojistili další trefou, když se po odvráceném míči z volného přímého kopu dostal na hranici vápna ke střele Tomáš Bulíř a také on se blýskl druhým zápisem na střeleckou listinu v zápase.

Severočeši si zbytek utkání s třígólovým náskokem v zádech užívali, soupeře nepustili do žádné šance a navíc přidali minutu před koncem ještě jednu trefu, když se po průniku spoluhráče po levé straně a následné přihrávce zpět do ohně dostal střídající Milan Palatický, který placírkou poslal balón kolem nohou brankáře k pravé tyči.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.