30.4.2018
CEB - PLZ
3.12.2017 | Dominik Rejthar

Karviná porazila Slovácko a přezimuje na prvním místě moravské skupiny

Jediný gól rozhodl duel mezi Karvinou a Slováckem. Domácí si vypracovali mnoho šancí, prosadit se však dokázali až v samém závěru. Pět minut před koncem rozhodl o výhře Karviné nad Slováckem střídající Kaczmarczyk. Karviná přezimuje na první pozici moravské skupiny Juniorské ligy.

16.kolo  •  ne 3.12.2017  •  11:00
MFK Karviná
1:0
1.FC Slovácko

Poločas: 0:0
MFK Karviná: Pastornický (51. Přibyl) – Hejda, Mrózek, Dereviaho, Bielan, Egri (61. Holzer), Duda (51. Vlachovský), Ramirez, Řapek (46. Kaczmarczyk), Sas, Smrž.
1.FC Slovácko: Trmal – Olšanský, Miklík, Hani, Čajka, Křivánek, Ťok, Kohút (84. Leskovjan), Pospíšil, Řehola (54. Jamný), Minx (78. Řihák).
Branka: 85. Kaczmarczyk. Rozhodčí: Adámková – Lakomý, Horák. ŽK: bez karet. Diváci: 35.

Od úvodních minut bylo patrné, kdo bude držet otěže utkání na svých kopačkách. Jako první zahrozil karvinský Duda, jenž ve velké příležitosti nedokázal z vápna trefit brankový prostor.

Další šance domácího celku postupně přicházely. Po samostatném úniku skončil lob jednoho z hráčů Karviné na horní síti branky, Smrže z blízkosti vychytal naopak gólman Trmal. Slovácko se dostávalo dopředu jen hodně sporadicky a během prvního poločasu brankáře Pastornického ani jednou neohrozilo.

Po změně stran se naskytla Karviné obrovská příležitost v podobě pokutového kopu. Střelu Smrže ovšem Trmal vystihl a zachránil opět svůj tým. Domácí fotbalisté pokračovali v tlaku, ale přihlížející fanoušci nadále čekali na první branku v duelu.

Když už to vypadalo na to, že se mužstva rozejdou smírně, přilétl do vápna Slovácka pěkný pas z levé strany, jenž dostal do branky střídající Kristián Kaczmarczyk. Všechny body proto po zásluze zůstaly v Karviné, která přezimuje na prvním místě ve své skupině.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.