30.4.2018
CEB - PLZ
4.12.2017 | Daniel Kinc

Liberec na závěr podzimu zdolal Bohemians 1905 a odskočil jim v tabulce

Junioři Liberce dali zapomenout na předchozí tři porážky v řadě a v posledním utkání podzimní části Juniorské ligy zdolali na domácí půdě Bohemians Praha 1905 2:0. Díky této výhře navíc Slovan v tabulce svému soupeři odskočil již na rozdíl osmi bodů.

17.kolo  •  po 4.12.2017  •  13:00
FC Slovan Liberec
2:0
Bohemians Praha 1905

Poločas: 1:0
FC Slovan Liberec: Vozár – Blažej, Micovčák, Baláž, Heppner, Kazda (84. Drahoš), Maqastena (75. Lábek), Michalec, Kristian (88. Kratochvíl), Gembický (81. Šustek), Prokš.
Bohemians Praha 1905: Fiala – Brak, Václavík, Melíšek (78. Hlinák), Vrána (56. Přibyl), Buneš (78. Ceccarelli), Dias, Horizrál, Káš, Vacík, Věchtík.
Branky: 39. Kazda, 71. Micovčák (pen.). Rozhodčí: Nenadál – Poživil, Novák. ŽK: Vrána (BOH). Diváci: 70.

Poslední podzimní duel začal aktivitou obou celků. První šanci měli hosté z hlavního města, ale brankář Vozár se vytasil s pohotovým zákrokem. Na druhé straně musel po čtvrthodině hry zasahovat také hostující gólman Fiala, nicméně i on v první zatěžkávací zkoušce uspěl a zasáhl.

Další výraznější vzrušení bylo k vidění až na konci poločasu. Nejprve se právě Fiala dvakrát během chvíle vyznamenal proti šancím domácích, přičemž druhou střelu vyrazil na rohový kop. Po něm už se Slovan svého vedení dočkal, když se prosadil volný Matyáš Kazda a svou střelou otevřel skóre duelu.

Druhá půle patřila zejména v úvodu hostům, kteří se snažili hrát aktivně, a vyrovnat, ale kromě nepřesných střel nic jiného nevyprodukovali. To domácí nakonec dvacet minut před koncem svůj náskok pojistili, když opět po rohu dostali k dispozici penaltu, a tu pohodlně proměnil Erik Micovčák.

Klokani už poté museli vrhnout všechny své síly do útoku, ale domácí nejen tuto fázi duelu, ale celé utkání zvládli po defenzivní stránce skvěle. V závěru to byli právě oni, kdo držel míč a nepustil soupeře do tlaku. Liberec nakonec neinkasoval a po hladké výhře 2:0 si dokráčel pro poslední podzimní tři body.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.