30.4.2017
MBL - CEB
16.4.2017 | Daniel Kinc

O výhře Sparty nad Jihlavou rozhodly dva góly v rozmezí tří minut

PRAHA – Junioři pražské Sparty napravili předchozí porážku z Brna 1:4 a v domácím prostředí porazili Jihlavu 3:0. O výhře nad celkem z Vysočiny rozhodli v rozmezí tří minut prvního poločasu, kdy dokázali vstřelit dva góly. Ve druhém dějství pak přidal pojistku Matoušek gólem na 3:0. Sparta tak navíc stáhla svou ztrátu na vedoucí Mladou Boleslav.

24.kolo  •  ne 16.4.2017  •  11:00
AC Sparta Praha
3:0
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 2:0
AC Sparta Praha: Budinský – Pavlík, Penc, Vatajelu, Nový, Cabadaj (75. Sváta), Špaček (75. Wala), Moravec, Císařovský (75. Surmaj), Matoušek (81. Palečko), Frýdek Ch. (81. Eichler).
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Pedro, Hron (61. Včelka), Vitásek, Rychetník, Sargsyan, Svatík, Fiala (75. Beseda), Záviška, Pěnkava, Popovič.
Branky: 26. Špaček, 29. Císařovský, 47. Matoušek. Rozhodčí: Severýn – Kotalík, Poživil. ŽK: Pěnkava (JIH). Diváci: 154.

Utkání začali možná překvapivě aktivněji hosté z Vysočiny, kteří hned z první akce vybojovali rohový kop a po jeho odvrácení se ke střele dostal Vitásek, jehož rána pořádně protáhla Budínského, nicméně brankář Sparty hned na úvod předvedl dobrý a důležitý zákrok.

Sparťané se postupem času dostali do hry a začali hrozit zejména z dlouhých centrů, ale v úvodních dvaceti minutách se žádný z nich neujal. Nakonec domácí udeřili po necelé půlhodině hry. Na přesný Moravcův centr si naběhl neobsazený Jan Špaček a prudkou hlavičkou trkl míč za záda brankáře Koláře, který proti jeho razantní ráně neměl nárok.

Už za čtyři minuty bylo v domácím týmu ještě veseleji, když se tentokrát k centru dostal Bogdan Vatajelu, jeho pas zamířil na zadní tyč, kam si zaběhl rychle Filip Císařovský a z první poslal prudkou ranou míč za záda brankáře Jihlavy.

Spartě dva rychlé góly v krátkém sledu hodně pomohly a byla aktivní, nicméně Jihlava už do konce prvního poločasu další závar ve vápně a ohrožení branky nepovolila, a tak Letenští odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas začal pro celek z hlavního města skvěle. Už po půlminutě hry se dostal k balónu Špaček, který povedeným obloučkem našel volného Martina Matouška a kapitán Sparty hlavou zvýšil náskok domácích na tři branky.

Tempo utkání po třetí brance opadlo a Sparta si velmi zkušeně hlídala výsledek. K dispozici měla nespočet rohových kopů, ale ani z jednoho si šanci nepracovala, podobně jako z dlouhých centrů ze stran hřiště. Jihlava hrozila zejména z brejků, ale obrana Pražanů byla v utkání téměř nepřekonatelná.

Sparta za celý zápas téměř nepustila soupeře do šance, nasázela mu tři branky a po přesvědčivé výhře si připsala další důležité tři body v boji o čelo tabulky.

Martin Fišer

Rok narození: 1999

Osmnáctiletý útočník Dynama jako střídající hráč rozhodl dvěma góly o výhře svého týmu nad Teplicemi 2:1.