29.5.2017
JAB - KAR
16.4.2017 | Vít Muzikář

Vedoucí Mladá Boleslav v Ďolíčku jen remizovala

PRAHA – Ačkoliv byli favority, v Praze nevstřelili ani gól. I tak vezou z hlavního města alespoň bod. Junioři Mladé Boleslavi remizovali s Bohemians Praha 1905 0:0 po nezáživném utkání pro oko nezaujatého diváka.

24.kolo  •  ne 16.4.2017  •  11:00
Bohemians Praha 1905
0:0
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:0
Bohemians Praha 1905: Dařina – Brak, Buchta, Nitrianský, Hubínek, Vaníček (73. Věchtík), Blecha, Kostka, Frizoni (84. Fotr), Vacík, Artemuk (64. Mitrovič).
FK Mladá Boleslav: Diviš – Keresteš (46. Malpon), Kühnel, Bojda (46. Kořínek), Valenta, Albina (87. Košek) , Vodháněl (84. Dohnalík), Kopa, Chramosta, Kysela (64. Zabilanský), Takács.
Rozhodčí: Černý – Koval, Petřík. ŽK: Dařina, Frizoni – Kopa, Kysela, Albina. Diváci: 150.

Přitom hned úvodní minuta nabídla zajímavou akci Pražanů. Nitrianský přenesl hru na levou stranu, ale hostující obrana včas zablokovala pokus soupeře z hranice pokutového kopu. V osmé minutě vytáhl sudí Černý poprvé žlutou kartu. Domácí Dařina poslal k zemi svého protivníka, kterého vyzval k tvorbě hry jeden z jeho spoluhráčů dobrou kolmicí. Žlutá karta pro brankáře Bohemians byla zcela oprávněná.

Poté se diváci v Praze nudili. Oba týmy měly špatnou finální fázi a směrem dopředu nevymysleli nic pozitivního. V 26. minutě vytasil již zmiňovaný Dařina výborný zákrok proti hlavičce hostujícího hráče z penalty k pravé tyči. Jenže první poločas již nic zajímavého nenabídl, a tak obě mužstva šla do kabin za stavu 0:0.

Hostující kouč Pechanec sáhl k dvojímu střídání, ale ani to nezměnilo nějak zásadně obraz hry. Míč držel v úvodních minutách druhého dějství pražský tým, ale vyjma střely těsně vedle levé tyče jsme neviděli v Ďolíčku nic zajímavého.

Středočeši měli v hlavním městě vlastně dvě velké šance na překonání Dařiny. Ta první přišla až v 67. minutě, kdy po přihrávce spoluhráče pod sebe zakončoval jeden z hostů z levé strany domácího vápna těsně vedle pravého horního rohu domácí branky. V další minutě přišel centr z třiceti metrů v podobě přímého kopu, ale trojice hráčů Boleslavi se nedohodla, kdo bude zakončovat na zadní tyči, a tak balon skončil v zámezí.

Asi největší šanci duelu měla ovšem Bohemka. Počátek akce si vzal na sebe Brak, jeden z jeho spoluhráčů špatně zakončil z levé strany vápna, kde byl zcela osamocený a na to, kolik měl místa a prostoru na střelu, tak se jednalo o celkem jednoduchý zákrok Diviše.

Zbytek zápasu už nenabídl nic zásadního. Už jsme ani nebyli svědky žádné větší šance na obou stranách, a tak duel Bohemians 1905 – Mladá Boleslav skončil bezbrankovou remízou.

Mario Latocha

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý útočník je v posledních týdnech ve formě, naposledy pomohl dvěma góly k výhře Třince na hřišti Liberce 5:3.