26.02.2019
SLO - OLO
29.05.2013 | František Borek

Skvělá neděle juniorů: Gambrinus ligu poprvé okusilo šest hráčů!

PRAHA – Přímo fantastickou neděli zažila řada hráčů z Juniorské ligy. V předposledním kole Gambrinus ligy jich na prvoligovém trávníku debutovalo rovnou šest, navíc si zahrálo dalších sedm talentovaných hráčů.

V dresu Brna odchytal celý zápas v Příbrami Václav Hladký. I když Zbrojovka prohrála 0:2, brankář s druhým nejvyšším počtem vychytaných nul v Juniorské lize podal solidní výkon a od trenéra Ludevíta Grmely si zasloužil pochvalu. V dresu Brna nastoupili i Mohamed Traoré a Daniel Přerovský, ale v jejich případě se o debut nejednalo. Karel Kodeš odehrál proti Spartě 26 minut a stejně jako v případě Hladkého, i teplický útočník si připsal svůj první start v lize. Teplice prohrály 0:3.

Dukla se utkala s Mladou Boleslaví a do tohoto zápasu zasáhli dva debutanti. Obránce Matěj Hanousek (na fotografii) odehrál v obraně domácího týmu celý zápas, zatímco záložník Mladé Boleslavi Filip Rozsíval střídal do hry v 46. minutě a na hřišti strávil celý druhý poločas. Dukla v tomto klání zvítězila 2:1.

České Budějovice sice v předposledním kole porazily Jihlavu 2:1, přesto to na záchranu nestačí a s Gambrinus ligou se po této sezoně rozloučí. V dresu Dynama se na hřišti objevili dva debutanti. Oba střídali do hry, David Radouch odehrál 24 minut, zatímco Václav Čadek přišel na hřiště až v závěrečných minutách.

V dresu Slavie zasáhl do utkání s Hradcem Králové na posledních třináct minut Martin Hurka a uvedl se tím nejlepším možným způsobem, tedy brankou, kterou zvyšoval na konečných 3:0.

Slovácko na svém hřišti porazilo Ostravu 2:0, k čemuž svým výkonem přispěl i nejlepší střelec Juniorské ligy Roman Haša, který na hřišti strávil 28 minut. Naopak v dresu Baníku odehrál 68 minut útočník Jan Staško, poté byl střídán.

Sigma Olomouc nestačila venku na Jablonec, kterému podlehla 1:2. Na hřišti se i přesto objevili tři hráči, kteří postupně přišli z lavičky náhradníků. Šimon Falta odkopal 28 minut, Jakub Rolinc 22 a patnáctiminutovku si „střihl“ David Houska.

Na lavičkách náhradníků se i tentokrát nacházelo velké množství hráčů z Juniorské ligy: Ondřej Chocholoušek a Matěj Končal (oba Plzeň), Petr Hronek a Vojtěch Kubista (oba Jablonec), Jakub Andrejko a Jan Baránek (oba Ostrava), Jan Malík a Tomáš Kunc (oba Brno), Petr Šalda a Marek Strada (oba Teplice), Tomáš Komenda (Liberec), Michal Trávník (Slovácko), Mirzad Mehanovič (Ml. Boleslav), Lukáš Kryštůfek (Jihlava), Jaroslav Rojík (Č. Budějovice), Viktor Šimeček (Slavia) a Lukáš Stratil (Příbram).

30.5.Druhý boleslavský zápas v týdnu přinesl Hradci tři body. Rozhodl Shejbal
30.5.Poslední Ostrava zakončila sezonu výhrou 3:0 nad předposledními Bohemians
30.5.Brno se výhrou v Jablonci vrátilo na první místo a boj o titul má ve svých rukou