26.02.2019
SLO - OLO
08.08.2013 | Vendula Zdražilová

Brankář Fendrich se stal hrdinou, když Varnsdorfu gólem zachránil remízu

Varnsdorf přivítal na svém stadionu fotbalisty Dukly Praha. Šlo o souboj třináctého celku s osmnáctým. Dukla neměla dosud ani jeden bod, naproti tomu domácí měli body tři. Po poločase vedli hosté o jednu branku a dlouho to vypadalo, že si Dukla své vedení udrží. Jenže v úplném závěru utkání se domácím podařilo vyrovnat a s Duklou se tak rozešli smírně 1:1.

4.kolo  •  čt 8.8.2013  •  17:00
FK Varnsdorf
1:1
FK Dukla Praha

Poločas: 0:1
FK Varnsdorf: Fendrich – Kouřil, Vomáčka, Bukáček, Černý, Mach, Lebruška (79. Pollách), Šimoník (60. Knížek), Mpong (56. Ruzsó), Breite, Jícha.
FK Dukla Praha: Němčanský – Hrazdíra (58. Tetour), Brejcha, Schindler, Milec, Kolmistr (75. Preisler), Fryčer, Reiter, Klar, Vopat (46. Gajecký), Toman (67. Bartůněk).
Branky: 90+1. Fendrich – 37. Kolmistr. Rozhodčí: Lerch – Vitner, Baum. ŽK: Ruzsó (2x) – Fryčer, Reiter. ČK: 86. Ruzsó (VDF). Diváci: 150.

Vůbec první šanci si připravili hosté už v první minutě hry. Hlavička jednoho z hráčů ale skončila nad domácí brankou. Poté zahrozil Mpong se svým centrem na Jíchu. Jeho střelu ale soupeř vyrazil jen na rohový kop. Ve 20. minutě se hostující Hrazdíra pokusil v malém vápně přelobovat brankáře Varnsdorfu, to se mu však nepodařilo. Fendrich byl připraven. O chvíli později našel Černý dobře postaveného Jíchu, ten však branku Dukly přestřelil.

Skóre tohoto utkání se měnilo ve 37. minutě. To Fendricha z nenapádného tlaku Dukly dokázal překonat Vladimír Kolmistr a poslal tak hosty do vedení. V další slibné akci se mohli hosté prosadit podruhé, jenomže jejich snahu zmařil ofsajd. Když se v samotném závěru prvního poločasu nepodařilo Varnsdorfu skórovat z rohového kopu, skončil první poločas vedením hostů o jednu branku.

Minutu po začátku druhé půle rozehrával Breite přímý volný kop, ale jeho přízemní střela skončila jen na připravené zdi. Domácí pomalu začali vyrovnávat hru a v další šanci se ocitl Jícha, který se prokličkoval až do malého vápna, jeho střela ale mezi tři tyče nazamířila. Po něm nebyl úspěšný ani Lebruška, který orazítkoval břevno branky Dukly. Vyrovnání bylo po zlepšeném výkonu domácích na spadnutí, ale branka byla pro Varnsdorf zakletá.

To se ostatně potvrdilo i v 84. minutě, kdy byla proti Dukle za hru rukou v pokutovém území odpískána penalta. Šťastný ale poslal svou střelu jen do břevna branky Dukly a ani z následného závaru před její brankou gól nepadl. Navíc o minutu později obdržel domácí Ruszó svou druhou žlutou kartu a musel tak předčasně hřiště opustit.

V tu chvíli to vypadalo, že Varnsdorf je už bez šance a Dukla si své hubené vedení udrží. Jenže opak byl pravdou. V 90. minutě měl Varnsdorf výhodu volného přímého kopu a do velkého vápna přiběhl i brankář Fendrich. Domácí totiž neměli co ztratit, mohli naopak získat. A také získali. Tento tah se domácím vyplatil a právě brankář Vilém Fendrich se stal hrdinou zápasu, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Němčanským a míč doslova propasíroval za jeho záda - 1:1. Utkání tak skončilo smírně a oba celky si body rozdělily.