25.09.2018
BOH - JAB
21.10.2013 | Ondřej Novotný

Hradec nepotvrdil pozici favorita, s posledním Varnsdorfem pouze remízoval

HR. KRÁLOVÉ – V pondělí odpoledne přijel do Hradce Králové překvapit nováček Juniorské ligy Varnsdorf, a to se mu také povedlo. Hradec totiž nedokázal porazit poslední tým ligy a bere pouze bod za remízu 2:2. Přitom byl po většinu času více aktivnější a z jeho hry pramenilo i několik dalších jasných šancí na skórování.

16.kolo  •  po 21.10.2013  •  15:30
FC Hradec Králové
2:2
FK Varnsdorf

Poločas: 1:0
FC Hradec Králové: Jehlička – Holeš (70. Soukup), Kučera (70. Zezula), Vobejda, Krčál, Halilovič, Kopáč (61. Langr), Zec (78. Týfa), Kraják, Novák, Bláha.
FK Varnsdorf: Klouda – Šraga, Zieris, Čurgali, Ruzsó, Mach, Černý, Lebruška (57. Vomáčka), Daníček (83. Dostál), Mpong (46. Šimoník), Halbich (46. Jícha).
Branky: 30. Halilovič, 64. Vomáčka (vl.) – 60. Černý, 70. Daníček. Rozhodčí: Lerch – Černý, Šob. ŽK: Kučera – Lebruška, Daníček. Diváci: 160.

Možná i tomu napovídal začátek prvního poločasu. V něm totiž byla hra vyrovnaná a z menších šancí se klidně mohly vyklubat i více vážnější, ty ale nepřišly. Aktivnější a více nebezpečnější hra se poté ale pomalu začala přelévat na stranu Hradce Králové. Z tlaku se nakonec i poprvé měnilo skóre.

V 30. minutě zahrávali domácí rohový kop, po následné situaci se míč odrazil k úplně volnému hráči Hradce. Tím byl Emir Halilovič, který prudce napálil balón pod břevno a poslal tak domácí zaslouženě do vedení. I po vstřeleném gólu byli domácí nadále aktivnějším týmem, k vážnější situaci ale nedošlo. To hosté mírně zahrozili ke konci poločasu, vytvořili si i poměrně zajímavou standardní situaci, ke skórování ale též nevedla, a do kabin se tak šlo za hubeného jednogólového vedení Votroků.

Začátek druhé půle se domácím příliš nepovedl. Kombinace a přihrávky neměly takovou razanci a i z toho pramenila menší převaha hostů. Tu nakonec dokázali převtělit v branku. To v 60. minutě zahrávali hosté rohový kop a domácí brankář šel na klasický výskok, aby zabránil případné šanci. Kulatý nesmysl mu ale propadl, naneštěstí pro Hradec, přímo na kopačky Jana Černého a Varnsdorf tak překvapivě vyrovnal.

Hradec ale nic nenechal náhodě a prakticky hned z další vážnější šance strhl vedení znovu na svoji stranu. Pavel Vomáčka si totiž po rohovém kopu Hradce vstřelil vlastní gól. Na ten si naskočil v 64. minutě a balón do sítě poslal s velikým štěstím, protože jeho střela mířila nejprve do obránce hostů a až následně mezi tři tyče.

Možná stejné myšlenky, jako měli před malou chvíli Hradečtí, možná větší chtíč. Něco ale znamenalo, že poslední tým tabulky nechtěl na travnatém pažitu v Hradci nechat všechny tři body. Proto se znovu začal více tlačit dopředu.

Pouze šest minut stačilo na to, aby byl stav, nakonec už konečně, vyrovnán. V 70. minutě se hosté dostali do rychlé protiakce, ze které vyšel prudký projektil z kopačky jednoho z útočníků, tu ještě Jehlička stihl vyrazit, ale velice nešťastně. Míč totiž spadl přesně na nohu Nikolase Daníčka, který tak pečetil povedený výkon Varnsdorfu. Ten si z Hradce Králové odvezl cenný bod, protože si do tabulky Juniorské ligy připsal teprve osmý. Zato domácí ztratili zbytečně body dva, protože ke konci utkání měli několik tutovek, ze kterých mohli vytěžit plný počet bodů.